Wskazówki

Jak mądrze leczyć cukrzycę

Jak dużo wiesz o narzędziach cyfrowych jako osoba chora na cukrzycę? Przeczytaj nasz artykuł, aby się dowiedzieć!

Havlik Mercédesz
Reading time: 
3
minutes
Published: 
September 1, 2021

Życie z cukrzycą oznacza codzienne stawianie czoła poważnym wyzwaniom. Aby zapobiec powikłaniom związanym z cukrzycą, takim jak pogorszenie lub utrata wzroku, neuropatia, zaburzenia czynności nerek, stopa cukrzycowa, zawał mięśnia sercowego, paraliż itp., musisz utrzymywać poziom glukozy we krwi w prawidłowym zakresie. Jednak mogą na to wpływać czynniki środowiskowe, takie jak zmiany pogody, codzienne zadania w pracy i związany z tym stres. Dlatego, aby osiągnąć i utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, wymagana jest stała kontrola oraz uwaga i zdyscyplinowanie. Do codziennego monitorowania cukrzycy oferujemy teraz kilka nowych i inteligentnych rozwiązań, które pomogą Ci utrzymać ją pod kontrolą. W DiabTrend nazywamy to zarządzaniem cukrzycą.

Cyfrowe rejestrowanie cukrzycy zamiast długopisu i papieru

Prowadzenie dziennika cukrzycy i rejestrowanie diety, leków i poziomu cukru we krwi, a także danych dotyczących ruchu kilka razy dziennie zajmuje dużo czasu. Aby to uprościć, dostępnych jest teraz wiele aplikacji dla diabetyków, z których mogą wybierać zarówno osoby z cukrzycą typu 1, jak i typu 2. Chociaż niektórzy mogą czuć się niepewnie co do rezygnacji z prowadzenia dzienników w formie papierowej i przejścia na cyfrowe notatki, warto wypróbować kilka aplikacji dla cukrzyków, które mogą pomóc w rozwiązaniu wyżej wymienionych trudności dzięki wielu różnym funkcjom.

Rejestracja cukrzycy jest łatwiejsza dzięki inteligentnym funkcjom

Niezależnie od tego, czy chodzi o monitorowanie glikemii, przyjmowanie leków, czy rejestrowanie jedzenia, snu lub aktywności fizycznej, masz do dyspozycji wiele aplikacji z dedykowanymi funkcjami dla każdej czynności. Monitorowanie swojego stanu i utrzymywanie go w równowadze pomoże poprawić jakość życia cukrzyka. Chociaż oprogramowanie opieki zdrowotnej jest stale ulepszane, a aplikacje dla diabetyków mogą pomóc pacjentom z cukrzycą typu 1, oferując coraz więcej funkcji, większość z nich nie ma jeszcze funkcji rejestrowania dla każdej aktywności.

Aby ułatwić rejestrowanie posiłków, masz do dyspozycji wiele aplikacji dla cukrzyków, które automatycznie rozpoznają jedzenie na zdjęciu, a dodając te wartości, możesz je zapisywać. Ponieważ system jest zautomatyzowany, dzięki algorytmowi rozpoznawania obrazów, nie musisz już niczego zapisywać, ponieważ funkcja rozpoznawania posiłków w aplikacji robi to za Ciebie. Przykładem jednej z tych aplikacji jest aplikacja mobilna do monitorowania cukrzycy DiabTrend. Dostępna jest bezpłatna wersja aplikacji.

Funkcja rozpoznawania mowy przydaje się do śledzenia poziomu cukru we krwi i przyjmowanych leków, którą można również znaleźć w aplikacji DiabTrend >. Funkcja ta ułatwia monitorowanie leków i poziomu glukozy we krwi, ponieważ rejestruje je, gdy wypowiadasz te wartości do mikrofonu w telefonie.

Jeżeli korzystasz z innych narzędzi do monitorowania choroby, takich jak smartwatch do pomiaru aktywności fizycznej lub sensor do częstszego sprawdzania poziomu cukru we krwi, warto wybrać aplikację, którą można połączyć z tymi urządzeniami, aby łatwo przesyłać i zapisywać dane w aplikacji.

Handle your diabetes smartly!

Start DiabTrend

Diyabetle ilgili diğer paylaşımlar

Alte informații despre diabet

Other posts about diabetes

Other posts about diabetes

Other posts about diabetes

Other posts about diabetes

Outras publicações sobre a diabetes

Other posts about diabetes

Autres articles à propos du diabète

Other posts about diabetes

Other posts about diabetes

További bejegyzések a cukorbetegségről

Other posts about diabetes